tes®Pay

|| tes®Pay || garantiTPO
tes® Payment Obligation
tes® Ödeme Yükümlülüğü

tes®Pay nedir ne değildir?


tes®Pay Hakkında

Bankacılık sisteminin kullanılamadığı ülkelerde yaşanan sorunların ortadan kaldırılması ve alıcı ile satıcı arasında güvenli ticaretin sağlanması için kurulmuş sadece ihracatı desteklemek için vücut bulmuş ödeme güvenliği sistemidir.

tes®Pay basitleştirilmiş ödeme ve mal güvenliği sistemidir.

Bazen ödeme zorlukları, bazen de alıcı ile satıcı arasında oluşan güvensizlikten dolayı, bazen de banka masraflarının yüksekliğinden ötürü sonuçlanamayan satışları bir sonuca ulaştırmak için tes®Pay sistemini geliştirdik. Bu sayede alıcı ve satıcının güvenliğini sağlamış olduk.

Üretici aldığı ön ödeme ile başladığı imalata yükleme zamanı geldiğinde müşterisine ulaşamama, cayma ya da "Gönder gelince öderim!" vb. sorunlar bu yöntemle ortadan kalkmış oldu. Gene müşterinin sipariş verdiği malını alamayıp parasının peşinde koşma sorununu ve bundan dolayı oluşan zincirleme sorunları da çözmüş olduk.

tes®Pay online alışveriş veya pos sistemi değildir.


tes®Pay Çalışma Sistemi

Ticaretin işleyiş sistemi para üzerine kuruludur. "Paranın güvenliği sağlandığında iki taraf da memnun olacaktır" ilkesi üzerinde oluşan sistem 29 ülkedeki ofislerimizden yönetilmektedir. Alıcı ile satıcı yaptıkları sözleşmeyi1 ofisimize ulaştırdıkları takdirde kanuni olarak bir sorun olmaması durumunda malın sipariş bedeli alıcıdan tahsil edilir. Bu tahsilat ya nakittir ya da çeşitli finans enstrümanları şeklindedir. Satıcı malını hazırladığında yükleme esnasında sözleşmeye uygunluğu kontrol edilir, onaylanır ve kapaklar kapatılır. Gümrük evrak onayları gerçekleşip resmi olarak ihracat haline geldiğinde satıcının hesabına ödemesi tarafımızdan nakit olarak gerçekleştirilir. Satış yaptığı ülkede hangi ödeme yöntemi kullanılmış olursa olsun nakit ödeme alır. Diğer taraftan müşteri de malının sözleşmesine uygunluğunun tarafımızdan onaylanması sonucu mutlu bir şekilde nakliye sürecini bekleyebilir.

Maksadımız ihracatı kolaylaştırmak. Ülkemize destek olmak.


---------------
1- Gerek duyulduğunda başka belgelerde talep edilebilir.
Image

Adres

- Adalet Mh. Manas Bulv. Folkart Towers B Blok No:39 K:34 D:3408 Bayraklı/İzmir