Pazar, 26 Temmuz 2020 15:48

Network Marketing

Ögeyi değerlendirin
(0 oy)

Network MarketingNetwork Marketing veya doğrudan satış; klasik ticaret anlayışından farklı olarak ürünlerin yada hizmetlerin müşteri ve tüketiciye  direkt olarak sunulduğu pazarlama ve satış yöntemidir. Doğrudan satış nasıl yapılmaktadır: Pazarlamacı/satıcı ürünler hakkında edinmiş olduğu bilgiyi ve deneyimlemelerini çevresindeki insanlarla paylaşarak, tavsiye üzerine tüketiciye yapmış olduğu hizmet ve satıştır. Bu hizmet için belirli bir zaman ve mekana ihtiyaç duyulmaz. Uygun olan evler, iş yerleri, açık ve kapalı mekanlar ve özellikle günümüzde pandemi süreci nedeniyle internet ortamında satış yapılmaktadır.

Doğrudan satış; kaliteli ürünleri, tüketiciyle bireysel ilişkiler kurularak ürünü ulaştırmanın bir yoludur. Kullanmak istediğiniz ürünleri rahat temin etme imkanı tanırken, satın almış olduğunuz ürünlerin taşıma zahmetine girmeden, adresinize gelen ürünün ücretsiz kargo avantajıyla da zamandan tasarruf yapmış olursunuz.

Network marketingin bir diğer özelliği de; ürünlerin alıcıya ulaştırmayı ve dağıtımında bağımsız satıcıların üstlenmiş olduğu rollerdir. Zira her bir şirket ve firma, bağımsız satıcılarını farklı bir ünvan ve isimle nitelendirse de görevleri ve yaptıkları işler aynıdır. Misalen; bayi, distribütör, doğrudan satıcı, serbest girişimci, danışman ve temsilci gibi ünvanlar şirket ve firmalar tarafından yaygın bir halde kullanılmaktadır.

Okunma 33 kez Son değişiklik Pazar, 26 Temmuz 2020 15:58

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.