Salı, 19 Ocak 2021 11:29

Sanal Fuarda Başarı İçin 5 İpucu

Ögeyi değerlendirin
(0 oy)

Sanal Fuarda Başarı İçin 5 İpucuDijital ticaret fuarlarına katılmak, bu "yeni normal" de ilerlerken çoğumuz için yeni bir gerçekliktir. Bu konuyla ilgili başucu kitabı henüz yazılmadı. Çoğumuz giderken bunu çözüyoruz. tes® olarak sanal ticaret fuarının yönetilmesine yardımcı olduk ve aynı zamanda kendi satış ve pazarlama ekiplerimizin şirketlerimize bire bir destekte bulunduk. Peki katıldığınız Dijital ticaret şovlarında başarılı olmak için ne gerekiyor? Vurgulamak istediğimiz ana fikir, sanal bir ticaret fuarının hala bir ticaret fuarı olmasıdır. 

İstediğiniz sonuçları elde etmek için, başka herhangi bir yüz yüze ticaret fuarı için yapacağınız aynı titizlik ve disiplinle hazırlanmanız gerekir.

1. Sanal standınıza yatırım yapın

Dijital ticaret fuarında sponsorsanız, sanal standınız şirketinizin ve markanızın en iyi temsili olmalıdır. Varsa, HTML5 banner'lar veya GIF'ler gibi gelişmiş özelliklerden yararlanın. İndirilebilir hale getirdiğiniz içeriği dikkatlice seçin. Dijital ticaret fuarlarının bir avantajı, mekana herhangi bir malzeme göndermeniz gerekmediğinden, içeriği şov gününe kadar veya şov süresince platforma yükleyerek her zaman güncel bilgiler sağladığınızdan emin olmanızdır. Ürünleriniz ve / veya personeliniz için "parçalar" oluşturmayı düşünün, örneğin, Ürün A veya Alıcı Personal X için bir arada gruplandırılmış bir içerik koleksiyonu. Standınızdan bağlantı verdiğiniz web sayfalarına ve (varsa) indirilebilir içeriğe tutarlı bir görünüm ve his oluşturun. 

En önemlisi, insanları standınızda tutacak ve daha fazlası için geri gelmelerini sağlayacak bir deneyim oluşturun. Stantta ürün demoları, konuk konuşmacı tarafından barındırılan oturumlar, temaya dayalı buluşmalar ve mutlu saatler gibi bir etkinlik programı oluşturabilirsiniz. Ünlülerin antrenman dersleri, miksoloji dersleri ve önde gelen şeflerle yemek pişirme dersleri, üretim hattının incelenmesi, personeller ile ürün hakkında röportaj gibi sanal ortamdan dışarı çıkıp bir "etkinlik içinde etkinlik" de oluşturabilirsiniz. Ve şimdi standınızda tüm bu harika içerikler olduğuna göre, onu ve tüm bu heyecan verici etkinliği tanıtmanın yollarını bulduğunuzdan emin olun. Çoğu ticaret fuarı organizatörü, platformda reklam vermenin yollarını sunacaktır, bu nedenle bu fırsatlardan yararlanın ve standınızı ziyaretçilerle doldurun. Stand etkinliklerinizi sosyal medya kanallarınızda yayınlayarak da erişiminizi genişletebilirsiniz.

2. Potansiyel müşterilerle sanal toplantılar için önceden rezervasyon yapın

Fuar başlamadan kendi isteğinize göre toplantılarınızı planlayın. Dijital fuarlarda, yüz yüze ticaret fuarında olduğu gibi sponsorlarla katılımcıların bir listesini paylaşacak. En umut verici potansiyel müşterileri belirlediğinizden ve onlarla toplantıları önceden planladığınızdan emin olun. Ancak, önce etkinlik gündemini kontrol ettiğinizden emin olun, böylece toplantılarınız davetlilerin kabul etme olasılığının daha yüksek olacağı uygun zamanlarda planlanır. Pek çok toplantı planlama aracı, süreci daha da sorunsuz hale getirmek için sanal bir toplantıya erişim bağlantısı eklemenize olanak tanır. Veya, ilgilenen potansiyel müşterilerin ekibinizle toplantılara kaydolmaları için sosyal kanallarınızda toplantı kayıt bağlantınızı tanıtın. Ön rezervasyon toplantıları yalnızca daha fazla müşteri adayı yakalamak ve daha fazla anlaşmayı kapatmak için yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda ticaret fuarına daha verimli bir şekilde personel vermenizi sağlar.

3. Gösteriye "göndermeyi" seçtiğiniz temsilciler hakkında stratejik düşünün

Yüz yüze yapılan ticari fuarlarda olduğu gibi, gösterinin türünü ve beklediğiniz kitleyi düşünün ve ardından anlamlı ve ilgi çekici sohbetler yapmak için en alakalı ürün ve kişilik bilgisine sahip temsilcileri seçin. Tipik olarak, en fazla ürün bilgisine veya en iyi ilişki kurma becerilerine sahip temsilcileri ararsınız. Ya da cana yakın ve dışa dönük temsilcileri ararsınız. Tüm bu nitelikler sanal bir ticari fuarda görev alırken doğru ve geçerli kalırken, karışıma eklenecek bir özellik dijital iletişimin gücüdür, yani temsilciniz e-postalarda / mesajlarda kendini iyi ifade ediyor mu, video konferansta rahat mı, vb. Yüz yüze bir ticaret fuarında birilerinin dikkatini çekmenin zor olduğunu düşünüyorsanız, sanal bir ticaret fuarı deneyimleyene kadar bekleyin. Bu, kendine özgü zorlukları olan tamamen farklı bir basketbol oyunudur, ancak dikkatli ve stratejik bir kadroyla başaracağınızdan emin olabilirsiniz.

4. Temsilcileriniz için alakalı içeriğe sahip dikkat çekici mesajlar hazırlayın

Karmaşayı ortadan kaldıracak ve katılımcıları okumaya ve hatta etkileşime girmeye sevk edecek hazırlanmış mesajlara sahip olmak çok önemlidir. Katılımcıların, temsilcilerinizin mesajlarına yanıt vermesi için "teşvikler" oluşturmayı veya hatta etkileşimleri ödüllerle oyunlaştırmayı düşünün. Beklentiler, kendileri gibi insanlardan haber almayı sever. Markanıza ve şirketinize özgü referansları, istatistikleri, hedefleri ve gerçekleri paylaşın. Ticaret fuarı ziyaretçisinin bunlar ilgisini çeker. Bunu bir adım daha ileri götürebilir ve iş unvanı size görünür olması gerektiğinden, kişi başına özelleştirilmiş mesajlar oluşturabilirsiniz. Ayrıca, zamanlama her şeydir. Katılımcıların büyük olasılıkla seanslar arasında, dikkatlerini verdikleri zamanlarda, gün boyunca tutarlı bir kadansınız olduğundan emin olun.

5. Temsilcilerin potansiyel müşterileri tutarlı bir şekilde tek bir yerde yakalaması

Temsilcilerin müşteri adaylarını tutarlı bir biçimde yakaladığından ve tüm potansiyel müşterilerin merkezi bir konuma aktığından emin olun. Şirketler, potansiyel müşterileri toplamak için sanal veya yüz yüze ticaret fuarlarına katılırlar ve bu potansiyel müşterileri satış ve pazarlamanın eline mümkün olduğunca hızlı yönlendiremezseniz, etkinlik ROI'niz azalır. Kötü haber şu ki, Dijital ticaret fuarlarında rozet taraması gibi (henüz) anında bir müşteri adayı yakalama yöntemi yok. İyi haber şu ki, bir katılımcının profilini tıklayarak ihtiyacınız olan tüm bilgileri doğru bir şekilde toplamak genellikle daha kolaydır. Muhtemelen en azından şirket adını, iş unvanını ve e-posta adresini bulacaksınız. Ticari dijital teknolojisiye yatırım yapın ve potansiyel müşteri toplama için Excel veya Word ihtiyacını ortadan kaldırın. Teknoloji, yalnızca potansiyel müşterileri yakalamanıza ve bunları tutarlı bir biçimde nitelendirmenize izin vermekle kalmayacak, aynı zamanda bir CRM veya pazarlama otomasyonu entegrasyonunuz varsa, potansiyel müşterileriniz belirlediğiniz kurallara göre sorunsuz ve otomatik olarak akacaktır.

Hızlı potansiyel müşteri yakalama ve fuar yönetimi için Dijital ticaret fuarı platformunu kullanın.

Dijital Ticaret Fuarından Sonra Geri Bildirim Toplayın

Yüz yüze ticaret fuarlarında olduğu gibi, temsilciler gösteriden "ayrıldığında" sanal bir ticaret fuarı sona ermiyor. Potansiyel müşteriler satış ve pazarlamaya gitmelidir ve bu "yeni dünyada" konferans sonrası toplantı da aynı derecede önemlidir. Ekibinizi geliştirin. Nelerin işe yarayıp yaramadığına dair geri bildirimlerini alın. Potansiyel müşterilerle sohbet ettiklerinden ne duyduklarını veya diğer kabinlerde gördüklerini sorun. Geri bildirimler, Dijital ticaret fuarı başucu kitabınızı eklemenize ve geliştirmenize yardımcı olacaktır. Kesinlikle yapacağımız şey budur, bu nedenle güncel kalmak için burayı sık sık kontrol edin.

Okunma 51 kez Son değişiklik Salı, 19 Ocak 2021 14:00

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.