Salı, 27 Ekim 2020 05:56

COVID-19 Sonrası Fuarlar

Ögeyi değerlendirin
(0 oy)

covid-19-sonrasi-fuarlar-ve-sergilerFuar Araştırma Merkezi'ne göre (Center for Exhibition Research), 2019'da ABD'de yaklaşık 9.400 B2B ticaret fuarı ve sergi düzenlendi ve bu da ülkenin GSYİH'sına 101 milyar dolar katkıda bulundu. Bu etkinlikler şirketlerin en yeni ve en iyi ürün ve hizmetlerini sergilediği yerlerdir. Satış görevlileri eski müşterilerle bağlantı kurar ve yenileriyle tanışır. Müşteriler, gelişigüzel veya ciddi olarak alışveriş yapar, satış görevlileriyle görüşebilir, yeni ürünler hakkında bilgi edinebilir ve daha fazlasını yapabilir.

Tüm bunların yanı sıra ağ oluşturma ve öğrenme fırsatları, tipik ticaret fuarı deneyiminin bir parçasıdır.

Ancak COVID-19'un küresel yayılımı, ticaret gösterileri ve fuarların SXSW, The Mobile World Congress ve Google I / O gibi büyük iptallerle 2020'nin başlarında ciddi bir durma noktasına getirdi ve canlı etkinlikler için korkunç bir geleceğin habercisi oldu.  Cvent CONNECT, toplantılar, konferanslar, sergiler ve ticari fuarlar planlayanlar için önde gelen konferanslardan biridir. Tipik olarak, 5.000'den fazla kişi CONNECT'e katılırdı, ancak ne yazık ki, diğer tüm büyük konferanslar gibi, canlı Las Vegas etkinliğini iptal etmek ve sanal bir ortama geçmek zorunda kaldı.

Mart ayından beri dünya, geçmişte katıldığımız ticari fuarlar ve sergiler de dahil olmak üzere normale ne zaman dönebileceğimizi merak ediyor - geçmişte onlara katıldığımız gibi. Biraz zaman alabilir.

Zoom çağrılarına, Microsoft Teams toplantılarına ve daha büyük ölçekte sanal konferanslara adapte ettiğimiz hayatımız gibi ticaret fuarı endüstrisi de sanal etkinliklere adapte oluyor. 

Okunma 49 kez Son değişiklik Perşembe, 14 Ocak 2021 15:20

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.